روتختي مخمل مونجق دوزي شده

وضعیت: تماس بگیرید

لطفا جهت اطلاع دقیق از قیمت لحظه ای و موجودی محصول قبل از ثبت 

  سفارش از طریق ( تلگرام یا واتساپ ) پیام بفرستید یا تماس بگیرید .  

روتختي مخمل مونجق دوزي شده

شش نکته درباره روتختی ها

وجود روتختی برای رعایت بهداشت اتاق خواب و تختخواب لازم است. روتختی می تواند باعث زیبایی اتاق خواب هم شود. همچنین نرمی پارچه روتختی مانع از حساسیت های پوستی می شود.
 روتختی باید متناسب با تشک و تختواب باشد. تشک ها اندازه استاندارد ندارند. بنابراین باید اندازه تشک را با متر درآورید و سپس روتختی را برحسب اندازه ها سفارش دهید.
هر چه تارهای موجود در هر سانتیمتر مربع بیشتر باشد، کیفیت پارچه روتختی بهتر است. روتختی های باکیفیت، بیش از ۲۵۰ عدد تار در هر سانتی‌متر مربع دارند. این نوع روتختی ها نرم‌، لطیف و با دوام‌ هستند. روتختی‌هایی که کمتر از۲۰۰ تار در هر سانتیمترمربع دارند، کیفیت و دوام زیادی ندارند.
روتختی هایی که از الیاف کتان تهیه می شوند، نرم و لطیف هستند. اگر روتختی ترکیبی از الیاف کتان و فلانل باشد، پارچه آن نرم و لطیف می شود. روتخت های ساتن و ابریشم هم گزینه های مناسبی هستند که قیمت این نوع روتختی ها بیشتر است.
 برای فصل زمستان از روتختی های تیره رنگ (سورمه ای و زرشکی) و در فصل گرم سال از رنگ های روشن استفاده کنید.
شستشوی روتختی را فراموش نکنید. برای نرم و لطیف شدن روتختی، باید در زمان شستشو از مایع نرم کننده استفاده کنید. هر چند وقت یکبار روتختی را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا در اثر تابش آفتاب، باکتری های آن کشته شوند.

روتختی پوشش تختخواب است و شامل لحاف روتختی، کاور یا ملحفه تشک، روبالشی و روکوسنی می شود. روتختی ها انواع مختلفی دارند که می توان آنها را بصورت زیر دسته بندی کرد:

لحاف روتختی

لحاف روتختی شکل جدیدی از لحاف است که با دوخت های زیبا بر روی آن طراحی می شود. این نوع روتختی از پارچه لحاف و الیاف تشکیل شده است که با دوخت های محکم بهم متصل می شوند. از جمله مزایای این نوع روتختی می توان به ثابت ماندن آن اشاره کرد و اینکه باعث مرتب شدن تختواب می شود. روتختی لحاف ارزان قیمت هستند به لحاف نیاز ندارند.
اما یکی از معایت لحاف روتختی، شستشوی آن است که بدلیل سنگین بودن دشوار است. همچنین نگهداری از این نوع روتختی دشوار است و تنها در فصل های سرد سال قابل استفاده است.

روتختی کاوری

روتختی کاوری به صورت ملحفه یا کاور در بازار موجود است که برای فصل گرم سال مناسب می باشد. این نوع روتختی از یک لایه نازک ملحفه تشکیل شده است که به یک لحاف (لحاف لایت یا لحاف سفید) نیاز دارد تا کاور را به دور آن بکشید. از جمله مزایای روتختی کاوری باید به شستشوی آسان اشاره کرد و اینکه هر زمان اراده کنید می توانید آن را از لحاف جدا کرده و بشویید

روتختی پوشش تختخواب است

همچنین می توان روتختی کاوری را براحتی تعویض کرد و با هزینه کم یک کاور دیگر تهیه کرد. روتختی کاوری از لحاف و پتو و تشک محافظت می کند و مانع از کثیف شدن آنها می شود و در عین حال جای کمتری را در داخل کمد اشغال می کند. اما این نوع روتختی ثابت نیستند و مدام حرکت می کنند.

روتختی پیکه

روتختی پیکه شباهت زیادی به روانداز دارد و از آن می توان برای فصل گرم سال استفاده کرد. روتختی های پیکه بافت منسجم و محکمی دارند و نسبت به پارچه ضخیم تر هستند. این نوع روتختی با رنگ و طرح های متنوعی عرضه می شود. از جمله مزیت های این نوع روتختی می توان به هزینه و قیمت کم آنها نسبت به لحاف روتختی اشاره کرد. همچنین به دلیل خنک بودن و وزن کم از آن می توان در فصل گرم سال به عنوان روانداز استفاده کرد. روتختی پیکه جای کمی را اشغال می کند و براحتی می توان آن را شست.

روتختی چهار فصل

روتختی چهار فصل که از اسم آن مشخص است، می تواند برای تمامی فصول سال استفاده شود. این نوع روتختی را می توان تنها برای کاور تخت استفاده کرد و به صورت یک لایه پنبه دوزی شده است. در فصل سرد سال باید روتختی چهار فصل را به یک لحاف متصل کرد. از مزیت های روتختی چهار فصل می توان به هزینه کم آن اشاره کرد. همچنین این نوع روتختی به دلیل کم حجم بودن، فضای کمی را اشغال می کند.
 

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید این محصول را در سایت اختصاصی آن مشاهده نمایید.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×