متن کامل
(بانه خرید و تمام کارکنان آن بر این تلاش اند که بتوانند درهنگام انتخاب هر محصول و ثبت خرید کالای مورد نظرتان تا جایی که امکان داشته باشد از طریق مقالات،سایت، کانال و مشاورین آنلاین بانه خرید این امکان و شانس را به شما بدهند که برای ثبت وانتخاب محصولتان آشنایی کامل در مورد کالای مورد نظرتان داشته باشید).
همراهان همیشگی بانه خرید شما را به مطالعه ی این مقاله قبل از خرید دعوت می کنم.


آشنایی بیشتر با جاروی شارژی
با ورود جارو شارژی ها به بازار ایران اکثر افراد به این نتیجه رسیدند که این وسیله کار راه انداز و به دردبخور است اما اگر شما قصد دارید یک جارو شارژی انتخاب کنید مراقب باشید. کاربرد و کیفیت این وسیله را نمی توانید به راحتی از روی ظاهر تشخیص دهید.اگر به حرف فروشندگان گوش کنید هم احتمالا یکی از گرانترین های بازار را به شما معرفی می کنند اما راهنمای زیر می تواند کمک زیادی به شما کند. چرا که تمام نکاتی را که باید زمان خرید جاروشارژی به آنها دقت کنید تا خریدتان مطمئن تر و به صرفه تر باشد برایتان مشخص شده است.اگر به حرف فروشندگان گوش کنید هم احتمالا یکی از گرانترین های بازار را به شما معرفی می کنند اما راهنمای زیر می تواند کمک زیادی به شما کند. چرا که تمام نکاتی را که باید زمان خرید جاروشارژی به آنها دقت کنید تا خریدتان مطمئن تر و به صرفه تر باشد برایتان مشخص شده است.
 
 
 
 
 


تعریف کلی
جارو شارژی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد و به درد بخور است که جای خود را در اغلب خانه ها پیدا کرده و جزو وسایل ضروری در آمده است. برای انتخاب جاروشارژی مناسب باید بسیار دقت کنید چرا که اگر صرفا نظر فروشندگان را در نظر بگیرید ،احتمالاً یکی از گران‌ترین مدلهای بازار را به شما معرفی خواهندکرد. توجه به کیفیت جارو شارژی و رعایت نکات مهم در هنگام انتخاب جاروشارژی باعث می شود که خریدتان مطمئن‌تر و به صرفه ‌تر باشد.

در مقاله زیر مهمترین نکاتی که در هنگام خرید جارو شارژی بایستی رعایت کنید آورده شده است:
۱- جارو شارژی دستی انتخاب کنیم یا مدل پارویی؟
بدنه سبک و حجم کمی که اشغال می کنند و جابجایی آسان و بی دردسر باعث شده تا مدل های دستی بسیار محبوب باشند. ازطرفی استفاده بیشتر و آسان‌تری نیز دارند. در حالی که مدل‌های پارویی این دستگاه ، مثل بخار شوی‌ها و جاروبرقی‌های پارویی، تنها قابلیت استفاده برای کف و سطوح را دارند.از آن مهم‌تر امکان استفاده از مدل‌های پارویی برای سطح باریک، کنج دیوارها و مناطقی که دسترسی دشواری برای جاروکشیدن دارند وجود ندارد. جاروشارژی های مدل دستی استفاده های مختلفی دارند و می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و دستگاهی بخرید که امکانات بیشتری را برایتان فراهم می اورد.

۲- میزان مصرف جاروشارژی مورد نظر شما چقدر است؟
باتری اکثر مدل های مختلف جارو شارژی معمولا ۱۲ ولتی است که برای شارژ شدن به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند . با این وجود اگر بخواهید به طور مداوم از آنها استفاده کنید حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قابل استفاده هستند وپس از آن نیاز به شارژ مجدد دارند.برای راحتی بیشتر و امکان استفاده از جارو شارژی در اتومبیل، می‌توانید سراغ مدل‌هایی بروید که شارژ فندکی مخصوص ماشین داشته باشند. این مدل جاروشارژی برای استفاده ای که شما مدنظر دارید مناسب تر خواهد بود.

۳- جاروشارژی تک کاربردی انتخاب کنیم یا دوکاربردی؟
 جارو شارژی های دو کاربردی قابلیت کشش آب وخاک را با هم دارند و چنانچه برای استفاده در منزل دنبال جارویی هستید که دم دست باشد و خرده آشغال های دم دستی را جمع کند، بهتر است مدل‌های دو کاربردی را انتخاب کنید. طبیعی است که این مدل‌ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به جاروهای تک کاربردی دارند. اما اگر جارو را برای نظافت اتومبیل می‌خواهید، مدل‌های تک کاربردی استفاده بیشتری برایتان خواهند داشت و مقرون به صرفه‌‌تر نیز خواهند بود.

۴- به طراحی بدنه جارو شارژی و مخزن آن توجه کنید.
بدنه اکثر مدل‌های جارو شارژی از جنس پلاستیک فشرده و مقاوم است که همین موضوع باعث شده تا جارو شارژی ها وزن بسیار کمی داشته باشند و  هنگام استفاده دست را خسته نمی‌کنند، البته این بدنه‌ها آسیب پذیر نیز هستند و باید مراقب ضربه شدید به بدنه این جاروشارژی ها باشید. به طراحی مخزن جاروشارژی توجه کنید چرا که با توجه به نوع استفاده از این جارو ها و پر شدن سریع مخزن، باید طوری طراحی شده باشد که قابلیت جداسازی، تخلیه و سر هم کردن آسانی داشته باشد و علاوه بر آنها قابلیت شست و شو نیز وجود داشته باشد.

۵- برند جارو شارژی و قیمت آن را در نظر بگیرید.
امروزه مدل های مختلف جارو شارژی را می توانید با قیمت های متفاوتی در بازار بیابید. مدل های وارداتی حرفه ای با قیمت بیش از ۵۰۰ هزار تومان هم در بازار وجود دارد. بیشترین تعداد و بهترین مدل ها در دسته قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قرار می گیرند. مدل های کمتر از این قیمت معمولا از برندهای تقلبی یا متفرقه هستند که یا کیفیت پایینی دارند یا گارانتی ندارند.

۶- به ضمانت نامه و خدمات پس از فروش محصول توجه کنید.
بارها تاکید کرده ایم که خرید از فروشگاه های معتبر لوازم خانگی و همچنین داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از موارد لاینفک هر محصولی می باشد.

مزایای جاروبرقی دستی و جاروشارژی
۱-جاروبرقی دستی کوچک است
بیشتر جاروبرقی های دستی اندازه ای کمتر از نصف جاروبرقی های معمولی را دارند و برخی از مدل های این مدل جاروبرقی آنقدر کوچک هستند که می توانید درون جیب خود جای دهید.اندازه جمع و جور نه تنها حمل آن ها را آسان می کند بلکه برای قرار دادن و جا سازی در کشو، کمد و کابینت آشپزخانه آسان هستند.اندازه کوچکتر آن ها را گزینه عالی برای فضاهای کوچک نظیر آپارتمان ها، خوابگاه ها، انباری و …می کند. به نظر من مزیت اصلی اندازه کوچکتر این است که باعث می شود بتوانید مناطقی با دسترسی سخت را راحت تر جاروکشی کنید. افرادی که کودک دارند بیشتر با معضل گیر کردن آشغال ها در جاهای سخت مواجه می شوند و این مزیت را بهتر درک می کنند.

۲-جاروبرقی دستی وزن سبکی دارد
بسیاری از مدل های جاروبرقی های دستی وزنی کمتر از ۲ و ۳۰۰ گرم دارند. درحالی که این به وضوح از مدل به مدلی دیگر متفاوت است اما به طوری کلی آن ها وزن سبکی دارند. این باعث می شود که حمل آن در اطراف خانه برای تمیز کردن و جاروکشی نقطه ای آسان باشد و در ضمن حمل آن از پله ها نسبت به جاروبرقی های معمول سنگین وزن کمتر خطر افتادن دارد. این به ویژه برای استفاده کنندگان مسن تر که به زحمت لوازم سنگین را بلند می کنند سودمند است. البته بعضی از جاروبرقی های معمولی نظیر جاروبرقی کرو CU۸۱CU۱۵۰۰۱ هستند که این مزیت را دارا می باشند.

۴-راحت برای حمل کردن و جابه جایی

علاوه بر اندازه جمع و جور و بدنه سبک، آن ها همگی دسته ای دارند که برای در دست گرفتن هنگام جاروبرقی کشیدن را راحت می کند. نوع این دسته ها و نحوه گرفتن شان از مدلی به مدل دیگر متفاوت است اما همه آن ها برای در دست گرفتن و حمل در اطراف خانه آسان هستند. به علاوه بسیاری از جاروبرقی های دستی بدون سیم یا شارژی هستند که آن را برای حمل کردن بسیار آسان تر می کند. چرا که نیازی نیست در مورد گیر کردن سیم به چیزی در سر راه جارو نگران باشید و ما در بین جاروبرقی های دستی  استفاده از جاروشارژی ها را بیشتر از همه توصیه می کنیم. ولی اگر مدل معمولی کابل دار انتخاب کردید مطمئن شوید که سیم آن به اندازه کافی بلند هست تا شما را به پریزهای برق محدود نکند. البته، جاروشارژی ها هم مزایا و معایبی دارند. بله آن ها برای استفاده و حمل کردن آسان هستند اما اگر شارژ کردن آن را فراموش کرده باشید در وسط کار خاموش می شود و تا آن را دوباره شارژ نکنید نمی توانید کار جاروکشی خود را به اتمام برسانید.


نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است.
16 دی 1396
تعداد بازدید: 429

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×