متن کامل


تلویزیون های سه بعدی احتمالا به بازار بازمی گردند
قیمت تلویزیون سه بعدی ارزان - قیمت تلویزیون سه بعدی ال جی در بانه-  قیمت انواع تلویزیون ال ای دی سه بعدی سامسونگ  -معایب تلویزیون سه بعدی-  تلویزیون سه بعدی سامسونگ 55 اینچ  -قیمت تلویزیون ال جی ۴۲اینچ سه بعدی  -تلویزیون سه بعدی-  تلویزیون سه بعدی بدون عینک

تلویزیون های سه بعدی زمانی جزو پرطرفدارترین محصولات بازار بودند؛ اما امروزه سهم درخورتوجهی از بازار را دراختیار ندارند. بااین حال، شاید به زودی شاهد بازگشت آن ها باشیم.

یک دهه پیش و قبل از آنکه 4K و HDR به عنوان استاندارد و قابلیت های پیش نیاز تلویزیون مطرح شوند، تلویزیون های سه بعدی (3D) فرمانروای بازار بودند. در آن سال ها، مدت زیادی از عرضه ی محصولات تخت HD به بازار گذشته بود و البته،  OLED هم فناوری دست نیافتنی ای محسوب می شد.
اگر از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ از نمایشگاه های مخصوص محصولات الکترونیکی بازدید می کردید، قطعا با انواع محصولات در دسته بندی تلویزیون های سه بعدی روبه رو می شدید. در آن سال ها، تقریبا همه ی تولیدکنندگان به فکر عرضه ی چنین محصولاتی بودند و روز به روز امکانات بیشتری به آن ها اضافه می کردند. به علاوه، محصولات جانبی همچون پخش کننده های بلوری 3D هم به وفور عرضه می شدند و در هر نمایشگاه، خیل عظیمی از بازدیدکنندگان را مشاهده می کردیم که با عینک های سه بعدی روبه روی تلویزیون های مخصوص ایستاده اند.
کارشناسان سال ۲۰۱۶ را به عنوان پایان انقلاب تلویزیون های 3D عنوان می دانند. سامسونگ از اولین شرکت هایی بود که تولید چنین محصولاتی را متوقف کرد. امروزه نیز، تقریبا هیچ مدل جدیدی از محصولات سه بعدی را این شرکت کره ای تولید نمی کند.
آیا تلویزیون سه بعدی فناوری زودگذری بود؟ آیا موجی به راه افتاده بود که سرنوشتی جز شکست نداشت؟ شاید این تصور تا حدودی برای تلویزیون های سه بعدی قدیمی صحیح باشد و درمقابل، شاید فناوری سه بعدی جدید هولوگرافیک، فرصت مجددی به آن بخش از بازار بدهد. درواقع، هولوگرافیک احتمالا توانایی جبران بخشی از ضعف های تلویزیون های قبلی را خواهد داشت.

18 آبان 1398
تعداد بازدید: 18
سایر محصولات مرتبط با این محصول

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×